Ogłoszenia parafialne – 21 listopada 2021

1. Za tydzień I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy adwent, początek nowego roku liturgicznego, a jednocześnie czas przygotowujący nas do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Roraty o godz. 7:00 od poniedziałku do soboty. W związku z tym, że mieliśmy misje nie będzie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych. Na sobotę 18 grudnia planujemy Adwentowy Dzień Skupienia. Zaprosimy Księży z sąsiednich parafii i będzie okazja do spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia.

2. Za tydzień spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej. Jest to bowiem czwarta niedziela miesiąca. Spotkania rozpoczynają się Mszą Świętą o godz. 18:00, a po Mszy Świętej konferencja.

3. Zgodnie z decyzją Ordynariusza diecezji, Ks. Kard. Nycza, dzisiaj po Mszy Świętej zbiórka do puszek na rzecz pomocy migrantom. Zaś za tydzień – taca na Seminarium Duchowne w Warszawie.

4. Rozpoczęliśmy już przyjmowanie intencji mszalnych na przyszły rok 2022.

5. W najbliższy piątek 26 listopada po wieczornej Mszy Świętej drugie spotkanie Parafialnego Koła Synodalnego. Serdecznie zapraszamy.

6. Wczoraj odbyła się beatyfikacja Jana Machy, który został zgilotynowany przez Niemców w więzieniu. W chwili śmierci miał zaledwie 28 lat. Pod ostrzem gilotyny zginęło ponad 500 osób. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym niezwykły film o bł. ks. Janie. Do nabycia także adwentowy, grudniowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

7. Dziękujemy mieszkańcom Nowych Grobic, ul. Główna i Świerkowa za sprzątnięcie kościoła. Za tydzień zapraszamy do przygotowania kościoła na niedzielę parafian z Nowych Grobic, ul. Miodowa i Grójecka. Dziękujemy też p. Ewie Walkiewicz za jesienne sprzątanie liści wokół kościoła. Zawsze zapraszamy do pomocy młodzież szkolną i starszą.