Ogłoszenia parafialne – 17 października 2021

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Arkadiusz Sałyga, kawaler, z parafii w Drwalewie, z Natalią Karoliną Tokarską, panną z parafii tutejszej (zapowiedź 1).

1. W związku z rozpoczętym w Watykanie Synodem Biskupów w parafii tworzymy parafialne koło synodalne, do którego zapraszamy wszystkich, którzy troszczą się o dobro naszej parafii i chcą wsłuchiwać się w głos Ducha Świętego, który mówi w Kościele. Zapraszamy każdego, zaś jedynym warunkiem uczestnictwa w grupie jest uczestnictwo w co niedzielnej Mszy Świętej i regularna praktyka spowiedzi. Niedługo ogłosimy termin pierwszego spotkania. Chętnych zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem.

2. 19 października, we wtorek, wspomnienie liturgiczne bł. ks. Jerzego Popiełuszki, zaś w piątek 22 października św. Jana Pawła II.

3. Za tydzień 24 października przeżywamy w Kościele Niedzielę Misyjną. Taca przeznaczona będzie na misje.

4. Parafialny CARITAS rozprowadza znicze, dziś, w soboty przy cmentarzu i w niedziele. Zyski ze sprzedaży są przeznaczone na pomoc najuboższym naszej parafii. Przy tej okazji bardzo zachęcamy do zaangażowania się w prace parafialnego Caritasu.

5. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzieli parafianom z Sułkowic, ul. Wąska i Długa. Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Sułkowic, ul. Krótka i Lipowa.

6. Są wolne intencje: 21 października (czwartek) o godz. 7:00.