Ogłoszenia parafialne – 10 października 2021

1. Zbliżają się święta: Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Przyjmujemy już na Wypominki. Kartki, na których możemy wypisać zmarłych są na stoliku w kruchcie Kościoła i w zakrystii. Zaś po świętach od czwartku 4 listopada, rano w godz. 10:00 -12:00 i po południu w godz. 16:00 – 18:00, w kancelarii parafialnej będziemy przyjmować intencje na rok 2022.

2. Parafialny CARITAS rozprowadza znicze pod kościołem. Zyski ze sprzedaży są przeznaczone na pomoc najuboższym naszej parafii. Przy tej okazji bardzo zachęcamy do zaangażowania się w prace parafialnego Caritasu. Służba tego rodzaju jest bardzo otwierająca serca na ludzi i na Boga. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.

3. Przypominamy o konkursie różańcowym. Wykonane prace należało przynieść do kościoła do dnia dzisiejszego (10 października). Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę 24 października o godz. 11:00 i w tym dniu należy również odebrać przyniesione prace.

4. Dzisiaj spotkanie w kościele dla kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej o godz. 19:00 w kościele. Zapraszamy młodzież do odmawiania różańca razem ze wspólnotą parafialną w kościele.

5. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski. Po Mszy Świętej możemy złożyć ofiarę do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękujemy bardzo za składane ofiary.

6. Bardzo prosimy o udostępnienie nam, a także architektom pracującym nad projektami, starych zdjęć naszego kościoła, najlepiej z lat 50-tych i 60-tych (jeżeli ktoś jest w posiadaniu zdjęć z jeszcze wcześniejszych lat to także jak najbardziej prosimy o ich udostępnienie). Lata 1968-1969 to czas, w którym malowany był sufit farbą olejną i wnętrze kościoła było obite sosnową boazerią. Interesuje nas wygląd kościoła sprzed wykonania tych prac.

7. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzieli parafianom z Sułkowic, ul. Dworcowa i Różana. Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Sułkowic, ul. Wąska i Długa.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Bogdana Anisiewicza i + Agatę Rutkowską. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.