OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 października 2021

1. Jednym z misyjnych postanowień parafii jest wybudowanie dwóch zamkniętych konfesjonałów (co jest przez wielu oczekiwane od dawna). Mamy nadzieję, że parafia finansowo temu zadaniu podoła. Chcielibyśmy także wprowadzić, jako owoc przemyśleń po misjach, zmianę godziny adoracji piątkowej, w której nie mogą uczestniczyć osoby wracające późniejz  pracy. Otóż w pierwszy piątek miesiąca (raz w miesiącu) adoracja piątkowa byłaby po Mszy Świętej wieczornej do godz. 20:00. Jeżeli będzie potrzeba zmiany godziny adoracji we wszystkie piątki, to na prośbę parafian tak zrobimy.  Drugą propozycją jest wprowadzenie Mszy Świętej dla małżeństw z dziećmi i niewiast w stanie błogosławionym oraz dla rodziców ministrantów i bielanek wraz ze swoimi pociechami (w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 10:00, Msze te byłyby raz na dwa miesiące; pierwsza taka Msza byłaby więc w ostatnią sobotę października).

2. Przypominamy: Różaniec Święty od poniedziałku do piątku o godz. 17:15, w sobotę po Mszy o godz. 7:00, a w niedzielę po sumie o 12:30. Serdecznie zapraszamy.

3. W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej. Przynajmniej połowa młodzieży była nieobecna. Natomiast za tydzień, 10 października o godz. 19:00 w kościele będzie pierwsze spotkanie dla grupy młodszej kandydatów do bierzmowania. Jest to pierwsze spotkanie tej grupy, więc obecność jest obowiązkowa.

4. Za tydzień pierwsze spotkanie dla rodzin przygotowujących swoje dzieci do I Spowiedzi i I Komunii Świętej rozpoczyna się konferencją o 10:30, a po niej Msza Święta o godz. 11:00.

5. Dzisiejsza taca, tzw. taca gospodarcza, przeznaczona jest na rozbudowę cmentarza. Dziękujemy bardzo za składane ofiary. Za tydzień zaś obchodzimy XXI Dzień Papieski i jak zwykle tego dnia będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek po Mszy Świętej na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

6. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzieli parafianom z Dąbrowy Dużej. Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Sułkowic, ul. Dworcowa i Różana.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Janinę Barbarę Czerniszewską. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.