OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 września 2021 

1. Przeżywaliśmy misje święte. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie misji (a pracy było dużo): Policji chynowskiej za ochronę przemarszu drogi krzyżowej; za przygotowanie drogi krzyżowej, krzyży, które stoją teraz wokół kościoła, a stały na trasie przemarszu – Cezaremu Chmielewskiemu, Łukaszowi Kopytowskiemu, Andrzejowi Ptasiewiczowi i Wojciechowi Chmielewskiemu; p. Ewie, zakrystiance – za ciężką pracę w tych dniach; Bartkowi Strzeżkowi za kupienie pochodni na drogę krzyżową; p. Waldemarowi Sotkowi –  za odnowienie Krzyża misyjnego.

2. Rozpoczynamy miesiąc październik, w którym Kościół w sposób szczególny zaprasza na nabożeństwa różańcowe. W naszej parafii Różaniec Święty od poniedziałku do piątku o godz. 17:15, w sobotę po Mszy o godz. 7:00, a w niedzielę po sumie o 12:30. Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie sprawowana o godz.18.00. Możliwość spowiedzi od godz.17:00. Szczególnie zapraszamy dzieci rocznicowe. Od 9:00 rano odwiedzimy chorych. W I sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7:00 zapraszamy na Różaniec. Jest to comiesięczne spotkanie parafialne Kół Żywego Różańca w kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się włączyć w nurt modlitwy różańcowej. 

4. Po raz kolejny w naszej parafii organizujemy konkurs na najpiękniejszy różaniec, technika dowolna, dla wszystkich dzieci chętnych od przedszkola do do klasy 8. Wykonane prace należy przynieść do kościoła do dnia 10 października. Różaniec należy podpisać (imię, nazwisko, klasa, szkoła). Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę 24 października o godz. 11:00 i w tym dniu należy również odebrać przyniesione prace. Zachęcamy też do tworzenia Róż różańcowych w szkołach i wśród młodzieży.

5. Dzisiaj spotkanie w kościele dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej o godz. 19:00. Grupa młodsza natomiast będzie miała spotkanie 10 października o godz. 19:00 także w kościele.

6. Dzisiaj także spotkanie męskiego Koła Żywego Różańca p.w. Bł Kardynała Stefana Wyszyńskiego w salce katechetycznej na plebanii o godz. 19:00.

7. Po spotkaniu rodziców dzieci I Komunijnych, które odbyło się w zeszłym tygodniu terminy  I Komunii Świętej: 

– 14 maja (sobota) 2022, godz. 10:00 CHYNÓW

– 14 maja 2022, godz. 12:00 SUŁKOWICE i ZALESIE

Natomiast rocznice I Komunii Świętej tydzień później 21 maja (sobota):

– ZALESIE (godz. 9:00)

– CHYNÓW (godz. 10:30)

– SUŁKOWICE (godz. 12:00)

8. Dziękujemy dzieciom i katechetce p. Elżbiecie Chmielewskiej ze szkoły w Zalesiu za przygotowanie wystawy o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim. Na Was można zawsze liczyć. To nie pierwsza wystawa, jaką przygotowały dzieci z Zalesia. Bardzo dziękujemy.

9. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzieli parafianom z  Węszelówki. Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Dąbrowy Dużej.