OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 września 2021

 

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

  • Rafał Postek, kawaler z parafii tutejszej, z Karoliną Szydło, panną z parafii Świętej Rodziny w Michalczewie (zapowiedź 2)
  • Dawid Stankiewicz, kawaler z parafii tutejszej, z Moniką Urbanowicz, panną z parafii św. Franciszka z Asyżu w Prażmowie (zapowiedź 2)

 

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

 

Intencja papieska na wrzesień: Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

1. Za tydzień rozpoczynamy misje święte. Program misji na folderach i na stronie internetowej parafii (parafia-chynow.mkw.pl) i na tablicy ogłoszeń. Nauka misyjna dla szkół w poniedziałek i wtorek dla klas 1-3 o 10:00, dla klas 4-6 o 11:00 i dla klas 7-8 o godz. 12:00. W środę dla szkół Msza Święta i spowiedź: dla klas 1-4 o 10:30, a dla klas 5-8 o godz. 12:00. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej procesja na cmentarz i misyjna modlitwa za zmarłych, w piątek dzień spowiedzi misyjnej, o godz. 11:00 Msza Święta z udziałem chorych (sakrament namaszczenia chorych i modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie chorych, o 12:00 misyjne odwiedziny chorych (prosimy zgłaszać chorych), a o godz. 19:00, także w piątek, droga krzyżowa ulicami parafii. W sobotę odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, na kolejnej Mszy Świętej o 10:30 uroczyste błogosławieństwo dla przedszkolaków, matek z dziećmi i niewiast w stanie błogosławionym. Serdecznie zapraszamy!

2. W trakcie misji nie będzie czynna kancelaria w czwartek i piątek. W inne dni prosimy najpierw o kontakt telefoniczny z księdzem ( kancelaryjny: 509-725-939).

3. W poniedziałek 13 września o godz. 20:00 nauka stanowa dla młodych. Zapraszamy także młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Pierwsze spotkanie po wakacjach dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej o godz. 19:00 w niedzielę 26 września po Mszy Świętej wieczornej, która rozpoczyna się o godz. 18:00. Zaś o pierwszym spotkaniu dla rodzin przygotowujących się do I Komunii Świętej poinformujemy po misjach parafialnych.

4. W środę 8 września Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej). Na Mszy Świętej wieczornej błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

5. Obok Gościa Niedzielenego i Małego Gościa Niedzielnego (numer wrześniowy) można nabyć Gościa Extra, który w całości poświęcony jest nowym kandydatom na ołtarze Ks. Prymasowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej. Zachęcamy do lektury.

6. Po Mszy Świętej na prośbę Ks. Kardynała Nycza, naszego pasterza, możemy wrzucić do puszek ofiarę na wsparcie uchodźców z Afganistanu. Ponadto w przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne w Warszawie.

7. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzieli parafianom z Zalesia i Zadębia, a za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Barcic Rososkich nr 1-15.