OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1 SIERPNIA 2021

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

  • Paweł Barański, kawaler, z parafii tutejszej, z Beatą Filipską, panną z parafii św. Józefa w Syberii (zapowiedź 1)
  • Karol Szymon Chajęcki, kawaler z parafii w Konarach, z Patrycją Grabarczyk, panną z parafii tutejszej (zapowiedź 1)

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. W piątek święto Przemienienia Pańskiego.

2. Dla tych, którym szczególnie bliski jest kult Matki Bożej i oddanie się Jej w duchu św. Jana Pawła II i Ks. Prymasa Wyszyńskiego, jest wyjątkowa okazja do wzięcia udziału w rekolekcjach, których treść do rozważania będzie można odnaleźć na stronie internetowej beatyfikacja33.pl. Propozycja jest wyrazem pragnienia pomocy nam w przygotowaniu się do beatyfikacji Ks. Prymasa Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.

Rekolekcje zainauguruje Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz podczas Mszy Świętej odprawionej w piątek, 6 sierpnia br. o godz. 6.00 w kościele pw. Świętego Ducha przy ulicy Długiej, rozpoczynającej 310. Warszawską Pielgrzymkę Pieszą.

3. W czwartek 5 sierpnia wyruszy na Jasną Górę 41. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna.

4. Dzisiaj przypada 77 r. wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o powstańczych bohaterach.

5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź po południu po Koronce do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie się o 16:30. Prosimy także o zgłaszanie chorych, którzy pragną przyjąć Komunię Świętą i wyspowiadać się. Zaś w pierwszą sobotę miesiąca o 7:00 Msza Święta z udziałem Kół Żywego Różańca i w ich intencji, a po niej Różaniec Święty.

6. Zachęcamy do codziennej modlitwy jedną dziesiątką różańca w intencji Misji parafialnych, które będziemy przeżywać w dniach 12-19 września.

7. Dziękujemy za wsparcie finansowe. W zeszłym roku została wykonana impregnacja dachu gontowego, w tym roku został postawiony hydrant przed kościołem od ul. Głównej, została doprowadzona woda do kościoła i blisko zakrystii usytuowana studzienka, jako wymóg ochrony przeciwpożarowej; skończyliśmy dopiero co odkornikowanie i odrobaczanie kościoła, ze szczególnym uwzględnieniem zabytków ruchomych; na początku sierpnia czeka nas jeszcze impregnacja metodą żelowania elewacji zewnętrznej kościoła; rozpoczęta została także seria ekspertyz i projektów, dzięki którym będziemy mogli uzyskać pozwolenie na remonty wewnątrz kościoła, a także w przyszłości na ogrzewanie. Czeka nas też pod koniec sierpnia malowanie podłogi w kościele.

8. Dziękujemy za przygotowanie kościoła po niedzieli po odkornikowaniu parafianom z Jakubowizny (od Machcina do kapliczki). Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w powrotną przeprowadzkę do kościoła. Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Chynowa: ul. Szkolna, Sportowa, Złota.