OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20 czerwca 2021

1. Decyzją Kurii Metropolitalnej Warszawskiej z dniem 26 sierpnia następuje zmiana wikariusza w naszej parafii: ks. Bartosz został mianowany wikariuszem parafii Św. Michała Archanioła w Warszawie, a do Chynowa przychodzi ks. Piotr Ambroziak, dotychczasowy wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim.

2. Z dzisiejszym dniem (20 czerwca) Kazimierz Nycz zniósł dyspensę od uczestnictwa w Mszach Świętych w niedziele i święta nakazane. Zostały także zmienione przepisy dotyczące ilości osób w kościele: w kościołach może być zajętych 50 proc. miejsc, nie wliczając w to osób zaszczepionych.

3. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego o godz. 8:00 w piątek. Zapraszamy dzieci i młodzież.

4. Za tydzień poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców za przyczyną ich patrona św. Krzysztofa.

5. Na miesiąc lipiec planujemy odrobaczanie i odkornikowanie zabytków ruchomych i nieruchomych naszego kościoła. Niestety MSWiA nie przyznało nam na ten cel dotacji. Dotację częściową przyznał nam Urząd Marszałkowski w wysokości 80 tys. zł. Brakuje nam zatem 40 tys. zł. W najbliższym czasie doprowadzony będzie wodociąg do kościoła. Otrzymaliśmy też dotację od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wysokości 90 tys. zł. na wykonanie projektu budowlanego remontowo-konserwatorskiego wnętrz kościoła Świętej Trójcy w Chynowie (wraz z niezbędnymi ekspertyzami: mikologiczną̨, konstruktorsko-budowlaną, inwentaryzacją obiektu) stanowczo wymaganymi przez konserwatora zabytków. Wymagane projekty budowlane pozwolą nam na wykonanie prac wewnątrz kościoła, takich jak m.in. zmiana sufitu czy boazerii.

6. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę i piękne dekoracje parafianom z Chynowa, ul. Główna (od lecznicy do kościoła). Dziękujemy także rodzicom bierzmowanej młodzieży za zaangażowanie w przygotowanie kościoła i za sprzątanie wokół kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. W tym tygodniu zapraszamy do pomocy parafian z Chynowa, ul. Świerkowa, Miodowa i Główna (od pierwszych numerów do Kościoła)

7. W sobotę, 26 czerwca, gościmy Pielgrzymkę Konną Ułanów. O godz. 11:00 będzie sprawowana Msza Święta, a po niej tradycyjnie podejmiemy pielgrzymów obiadem.

8. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego dodatek z Litanią do św. Józefa z nowymi wezwaniami wprowadzonymi przez papieża Franciszka.