OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 czerwca 2021

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

  • Oskar Grzegorz Jakubowski, kawaler z parafii tutejszej, z Kingą Oksińską, panną z parafii w Górze Kalwarii (zapowiedź 2)
  • Roman Bałut, kawaler z parafii w Belsku Dużym, z Agnieszką Piecha, panną z parafii tutejszej (zapowiedź 2)
  • Jakub Tomasz Dutkowski, kawaler z parafii tutejszej, z Joanną Pauliną Boruc, panną z parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach (zapowiedź 1)

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała, 10 czerwca, błogosławieństwo wianków.

2. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia o godz. 18:00 i w niedzielę 13 czerwca na sumie odnowimy Akt oddania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w 100 rocznicę dokonania tego aktu. Z powodu uroczystości w piątek nie obowiązuje post. W sobotę 12 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. 15 czerwca Ks. Bp Rafał Markowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin w piątek 11 czerwca od godz. 16:30, zaś próba – w poniedziałek 14 czerwca po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19:00.

4. Dzisiejsza taca to taca gospodarcza na rozbudowę cmentarza. Zaś po Mszy Świętej kolekta do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

5. Intencja papieska na czerwiec: Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej — aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

6. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych z Sułkowic i Zalesia za przygotowanie kościoła i piękne dekoracje. W tym tygodniu zapraszamy do pomocy parafian z Chynowa (ul. Cicha, Mostowa i Zacisze).

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Władysławę Zając i + Mariannę Kurzepa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.