OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 maja 2021

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

  • Krzysztof Zając, kawaler, z Martą Kacprzak, panną, oboje z parafii tutejszej (zapowiedź 2)
  • Oskar Grzegorz Jakubowski, kawaler z parafii tutejszej, z Kingą Oksińską, panną z parafii w Górze Kalwarii (zapowiedź 1)
  • Roman Bałut, kawaler z parafii w Belsku Dużym, z Agnieszką Piecha, panną z parafii tutejszej (zapowiedź 1)

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

 

1. Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny. Warunki uzyskania odpustu: 1) być w stanie łaski uświęcającej (spowiedź); 2) przystąpić do Komunii Świętej; 3) modlitwa według intencji Ojca Świętego; 4) być wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego. Odpust można ofiarować za siebie lub za dowolną osobę zmarłą.

2. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) po Mszy Świętej o godz. 18.00, w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7:00, a w niedziele po Mszy Świętej o 12:30.

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wszystkich wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało będziemy obchodzić podobnie jak w zeszłym roku. Msze Święte będą sprawowane o godz. 8:00, 9:30 i 11:00 – suma. Po sumie procesja do czterech ołtarzy rozmieszczonych wokół kościoła. W samej procesji będą szli ministranci, bielanki, dziewczynki sypiące kwiatki, asysta kościelna. Pozostałych uczestników liturgii zachęcamy do pozostania na swoich miejscach. W Oktawie Bożego Ciała każdego dnia po Mszy Świętej o godz.18:00 będzie procesja eucharystyczna. Na procesje w Oktawie również zapraszamy ministrantów, bielanki i asystę kościelną. Na zakończenie oktawy, 10 czerwca, błogosławieństwo wianków.

4. 15 czerwca Ks. Bp Rafał Markowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin w piątek 11 czerwca od godz. 16:30, zaś próba – w poniedziałek 14 czerwca po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19:00.

5. W najbliższy piątek będziemy obchodzić 33 rocznicę konsekracji biskupiej (1988) Pasterza Archidiecezji Ks. Kardynała Kazimierza Nycza. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Ordynariusza.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed poranną Mszą Świętą, a po południu od 17:30. W każdy piątek o godz. 17:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Prosimy także o zgłaszanie chorych, którzy, mimo pandemii, chcą przyjąć w domu księdza z posługą sakramentów świętych. Do chorych pójdziemy w piątek od godz. 9:00. Zaś w pierwszą sobotę miesiąca o 7:00 Msza Święta z udziałem Kół Żywego Różańca i w ich intencji, a po niej Różaniec Święty i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W przyszłym tygodniu taca gospodarcza. Zaś po Mszy Świętej kolekta do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

8. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych z Chynowa za przygotowanie kościoła i piękne dekoracje. W tym tygodniu zapraszamy do pomocy rodziców dzieci rocznicowych z Sułkowic i Zalesia.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Barbarę Rączkowską i + Bernarda Asmana. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.