OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 maja 2021

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Konrad Prazimowski, kawaler, z Katarzyną Kucharczyk, panną, oboje z parafii tutejszej (zapowiedź 2). Anastazy Stanisław Traczyk, kawaler, z parafii Narodzenia NMP w Rozniszewie, z Eweliną Woźniak, panną z parafii tutejszej (zapowiedź 2). Rafał Tadeusz Zdunek, kawaler z parafii tutejszej, z Dominiką Magdaleną Królak, panną z parafii św. Anny w Piasecznie (zapowiedź 2).
Daniel Krydowski, kawaler z parafii Sobienie-Jeziory, z Andżeliką Krupa, panną z parafii tutejszej (zapowiedź 1).

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. 15 maja (w sobotę) druga tura I Komunii Świętej dla szkoły w Sułkowicach o godz. 10:00 i 12:00.

3. Rocznica I Komunii Świętej będzie 30 maja (dla szkoły w Chynowie) i 6 czerwca ( dla szkoły w Sułkowicach i Zalesiu). Obie rocznice o godz. 16:00. W związku z tym zebranie Rodziców z p. Katechetką Elżbietą uczniów klas IV będzie miało miejsce dzisiaj (9 maja) o godz. 19:00.

4. W Polsce Dni Modlitw o urodzaje odbywają się w poniedziałek, wtorek i środę przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym tygodniu będziemy więc w sposób szczególny modlić się o urodzaje. Pamiętajmy, że chleb jest owocem ziemi, pracy rąk ludzkich i darem Bożego błogosławieństwa.

5. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych z Chynowa za przygotowanie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy do pomocy
rodziców dzieci I Komunijnych z Sułkowic.

6. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym dodatek: nowa, uaktualniona, wersja Litanii Loretańskiej do NMP.

7. Pamiętajmy o przykazaniach kościelnych: Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą. Okres wielkanocny, który przeżywamy, jest tym czasem, zwłaszcza dla tych, którzy rzadko bywają w kościele, aby przystąpić do spowiedzi i Komunii Świętej.

Terminarz prób, spowiedzi i Białego Tygodnia

Próba dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej z Sułkowic:
w środę 12 maja – pierwsza grupa godz. 18.30 (po Mszy Św.),
w czwartek 13 maja – druga grupa godz. 18.30 (po Mszy Św.),
na próbę dziecko przychodzi z rodzicami!!!

Spowiedź w piątek od godz. 17.00. (dla wszystkich dzieci)

Biały Tydzień 17 – 20 maja
Pierwsza grupa: poniedziałek, środa – Msza Święta o godz. 18.00
Druga grupa: wtorek, czwartek – Msza Święta o godz. 18.00

W poniedziałek i wtorek dzieci dostają kopertę dla misjonarzy, które później przynoszą w środę i czwartek.

W poniedziałek i wtorek dzieci otrzymują pamiątkowe obrazki.