OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 kwietnia 2021

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  – Sebastian Michał Skoczek, kawaler, z parafii tutejszej, z Mają Heleną Sawczuk, panną, oboje z parafii w Pieczyskach (zapowiedź 2). Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza: taca przeznaczona jest na Archidiecezjalne Seminarium Duchowne w Warszawie.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj: nabożeństwa majowe: w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) po Mszy Świętej o godz. 18.00, natomiast w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7:00, a w niedziele po Mszy Świętej o 12:30. Zachęcamy do śpiewania Litanii do Matki Bożej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach. W najbliższą sobotę, I sobotę miesiąca, Msza Święta w intencji Kół Żywego Różańca, a po niej Różaniec i Litania do Matki Bożej Loretańskiej.

3. W czwartek, 29 kwietnia br., obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej. Prosimy o modlitwę za kapłanów i o powołania kapłańskie.

4. W środę, 28 kwietnia br., o godz. 19.00, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela zostanie odprawiona Msza Święta o owoce beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W naszej parafii nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego, zaś kazanie na Mszy Świętej poświęcone nauczaniu Prymasa Tysiąclecia. Pamiętajmy także, że środa jest dniem poświęconym św. Józefowi, a w Roku Świętego Józefa, można otrzymać tego dnia odpust zupełny po odmówieniu dowolnej modlitwy prawnie zatwierdzonej lub po dokonaniu aktu pobożności na cześć św. Józefa.

5. Dziękujemy parafianom z Chynowa: ul. Warecka, Spokojna, Graniczna i Polna za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami. W najbliższą sobotę zapraszamy parafian z Chynowa: ul. Wolska – od Mostowej do kościoła.

6. Przypominamy, że 1 kwietnia 2021 r. rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny. W Urzędzie Gminy w Chynowie działa Gminny Punkt Spisowy w godzinach pracy Urzędu od 7:00 do 15:00. Kontakt telefoniczny: 48-661-57-00.