OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEWIELKANOC 2021

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  – Łukasz Kudła, kawaler, z parafii Świętej Rodziny w Michalczewie, z Aleksandrą Prendota, panną, z parafii tutejszej (zapowiedź 2). Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

  1. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy, przedłużenie radości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z tym w piątek można spożywać pokarmy mięsne.
  2. W pierwszy i drugi dzień świąt nie ma Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00.
  3. W Święta można też nabyć w kruchcie kościoła buteleczki z wodą święconą. Pamiętajmy, że ofiary przy tej okazji składane przeznaczone są na fundusz ministrancki.
  4. Jutro, w drugi dzień świąt, przeprowadzamy po Mszy Świętej zbiórkę do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  5. Prosimy o stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych. Szczegółowe informacje o tych zaleceniach są wywieszone na tablicy w kruchcie kościoła.
  6. Do przygotowania kościoła na niedzielę zapraszamy w najbliższą sobotę parafian z Chynowa, ul. Wolska, wzdłuż torów od Starej Wsi.
  7. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa osobom indywidualnym i poszczególnym wsiom. Dziękujemy zwłaszcza tym, którzy podjęli w tym trudnym czasie pandemii zbiórkę na kwiaty.
  8. Dziękujemy także wszystkim osobom, które swoją pracą przyczyniły się do tego, byśmy mogli Triduum Paschalne i Święta przeżywać w podniosłej atmosferze. Dziękujemy zakrystiance p. Ewie Walkiewicz. Dziękujemy ministrantom i bielankom, Panu Mieczysławowi – organiście. Panu Maciejowi Kaczyńskiemu, który po raz pierwszy pomagał jako ceremoniarz. Dziękujemy Barbarze i Stanisławowi Zdunek (za pomysł dekoracji i wykonanie), Annie i Adamowi Anczewskim, Katarzynie i Cezaremu Sadowskim, Renacie Malickiej, Marii Zając, Anecie Mazur, Luizie Matysiak, Wiesławie Przybylskiej, Małgorzacie Witkowskiej z dziećmi, Andrzejowi Ptasiewiczowi z synem, Tomaszowi Gozdur, Przemysławowi Korzeńskiemu,  Annie i Andrzejowi Brzezińskim (za wykonanie pokrowców na ławki), Edycie Siemińskiej z dziećmi.Szczególnie dziękujemy p. Ewie Piekarskiej za ufundowanie i zakupienie nowych obrusów ołtarzowych.
  9. W Wielką Środę pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Wacława Petrykowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.