Ogłoszenia parafialne 28 marca 2021 r.

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  – Patryk Jędral, kawaler, z Agnieszką Pruszkowską, panną, oboje z parafii św. Mikołaja w Grójcu (zapowiedź 2); – Łukasz Kudła, kawaler, z parafii Świętej Rodziny w Michalczewie, z Aleksandrą Prendota, panną, z parafii tutejszej (zapowiedź 1). Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

1. W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania Paschalnego Misterium. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, a od Wielkiego Czwartku Święte Triduum Paschalne.

2. W Wielki Czwartek o godz.18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej (transmisja online) – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.

3. W Wielki Piątek o godz.18.00 sprawujemy Liturgię Męki Pańskiej (transmisja online). Tego dnia zachowujemy ścisły post (czyli: powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ilościowy, a jeśli to możliwe także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej). Ofiary, które złożymy na tacę w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

4. Uroczystą Wigilię Paschalną z obrzędem światła, śpiewem orędzia paschalnego, odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych będziemy sprawowali w Wielką Sobotę o godz. 20.00 (transmisja online). Na liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece, bowiem podczas Wigilii Paschalnej odnowimy obietnice chrztu świętego. Msza Rezurekcyjna o godz. 6.00 (transmisja online).

5. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę przed kościołem od godz. 9.00 – 16.00. Ze względu na pandemię wyznaczyliśmy godziny święcenia dla poszczególnych miejscowości. Lista w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej. Ponadto zachęcamy, aby jedna rodzina zabrała po kilka koszyków (np. osób starszych czy sąsiadów), jeśli to możliwe, aby nie robić tłoku przed kościołem. Bardzo prosimy o przestrzeganie tego porządku.

KOLEJNOŚĆ ŚWIĘCENIA POKARMÓW W WIELKĄ SOBOTĘ

9:00 Krężel Wieś

9:30  Węszelówka

10:00 Krężel Kolonia

10:30 Widok

11:00 Sułkowice

11:30 Jakubowizna (działki)

12:00 Jakubowizna (od torów do kapliczki)

12:30 Jakubowizna (od kapliczki do Machcina)

13:00 Żelazna i Hipolitów

13:30 Piekut, Henryków, Nowe Grobice

14:00 Gaj Żelechowski i Dąbrowa Duża

14:30 Wola Chynowska

15:00 Wygodne, Zalesie/Zadębie

15:30 Chynów

16:00 Barcice Rososkie

6. Według ostatnich rozporządzeń ministerialnych wewnątrz naszego kościoła w Mszach Świętych może uczestniczyć (biorąc pod uwagę powierzchnię użytkową) 15 osób. Należy zachować odstępy, jeśli nie jest to rodzina zamieszkująca razem. Nie ma ograniczeń na zewnątrz kościoła, ale powinniśmy zachować bezpieczną odległość. Na Mszę Świętą przychodzimy w maseczkach. Prosimy, aby do Komunii Świętej przystępowały najpierw osoby przyjmujące Eucharystię „na rękę” (składamy ręce: lewa ręka na wierzchu, pod spodem prawa. Po położeniu Komunii na lewą rękę – prawą ręką wkładamy Komunię do ust. Od księdza odchodzimy dopiero po spożyciu Komunii Świętej). Dla tych, którzy z poważnych powodów (np. lekarze, pielęgniarki, osoby starsze) nie mogą lub boją się uczestniczyć we Mszy Świętej nadal obowiązuje dyspensa udzielona przez Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Pamiętajmy, że dyspensa nie jest automatycznym zwolnieniem z uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.

7. W pierwszy i drugi dzień świąt nie ma Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00.

8. Dziękujemy za przeprowadzoną już zbiórkę na kwiaty do Grobu Pana Jezusa mieszkańcom wsi naszej parafii. W gablocie i na stronie internetowej jest umieszczona lista wsi, które brały udział w zbiórce

 1. Sułkowice: Różana, Dworcowa, Lipowa, Kolejowa, Leśna, Kwiatowa, Słoneczna, Ogrodowa 3-37 A, Dolna, Orzechowa; Ogrodowa od nr 38 B z przyległymi uliczkami; Dębowa
 2. Krężel Wieś
 3. Krężel Kolonia
 4. Węszelówka
 5. Widok
 6. Jakubowizna (działki)
 7. Jakubowizna (od torów do kapliczki)
 8. Żelazna
 9. Piekut
 10. Henryków
 11. Gaj Żelechowski
 12. Dąbrowa Duża
 13. Wola Chynowska
 14. Zalesie/Zadębie
 15. Wygodne
 16. Chynów (ul. Wolska – od Starej Wsi do przejazdu, ul. Warecka)
 17. Barcice Rososkie

9. Dziękujemy bardzo za przygotowanie kościoła na niedzielę parafianom z Widoku nr 23-46. W tym roku dekoracje świąteczne przygotowuje Gaj Żelechowski, ale wszystkich chętnych zapraszamy w środę po Mszy Świętej wieczornej do pomocy. Zapraszamy też ministrantów i lektorów do przygotowania obchodów Wielkiego Tygodnia. Sprzątanie kościoła w czwartek rano.

10. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy + Mieczysława Wronowskiego i + Mariannę Szlasa . Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.