Ogłoszenia parafialne – 21 marca 2021 r.

1. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Patryk Jędral, kawaler, z Agnieszką Pruszkowską, panną, oboje z parafii św. Mikołaja w Grójcu (zapowiedź 1). Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach małżeńskich jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym księdza Proboszcza.

2. Następna niedziela (28 marca) jest Niedzielą Palmową rozpoczynającą Wielki Tydzień. Na Mszach błogosławieństwo palm. Tuż przed Niedzielą Palmową w uroczystość Zwiastowania Pańskiego rozpoczynamy rekolekcje parafialne (25, 26, 27 marca). Plan rekolekcji na kartkach do wzięcia w kruchcie kościoła i na stronie internetowej. Rekolekcje będzie głosił ks. Teodor Knapczyk, franciszkanin. Traktujemy te rekolekcje jako przygotowanie do Misji Świętych. Zachęcamy do wzięcia obrazków misyjnych i modlitwy za rekolekcje i misje.

3. Jak co roku zachęcamy do przygotowania w tym tygodniu świątecznych paczek-prezentów dla najuboższych parafian. Chodzi zwłaszcza o żywność i środki chemiczne. Paczki są przygotowywane i roznoszone przez członków parafialnego CARITAS. Zachęcamy do włączenia się w pracę CARITASU.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w Nowennie do Św. Józefa w ramach Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia. Nowennę zakończymy w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w czwartek.

5. Ze względu na Święta prosimy odbyć I piątek miesiąca w rekolekcje lub niedzielę. W I sobotę miesiąca zachęcamy członków KŻR do indywidualnej modlitwy różańcowej w Wielką Sobotę. Do chorych pójdziemy w Wielki Poniedziałek 29 marca – prosimy zgłaszać księżom chętnych.

6. Zwyczajowego wykładu niedzielnego katechizmu o godz. 12:15 nie będzie w Niedzielę Palmową i Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

7. Dziękujemy bardzo za przygotowanie kościoła na niedzielę parafianom z Widoku nr 1-22. Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Widoku nr 23-46. Zapraszamy też ministrantów i lektorów do przygotowania obchodów Wielkiego Tygodnia.

8. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy + Władysławę Ambroziak. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.