28 luty 2021 – ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj jest niedziela misyjna: zbiórka do puszki przed kościołem na wsparcie misjonarzy.

2. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 19:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:15.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (grupa młodsza) dzisiaj o godz. 19:00.

4. W tym tygodniu kolejna tura przygotowania do I Spowiedzi i I Komunii Świętej (odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, świeca chrzcielna i próba spowiedzi) od godz. godz. 17.40 w następującym porządku: 03. Chynów – klasa 3a; 02.03. Chynów – cd. klasa 3a i klasa 3b; 03.03. Chynów – cd. klasa 3b; 04.03. Sułkowice – część 1; 08.03. Sułkowice- część 2; 09.03. Zalesie – klasa 3.

5. Rekolekcje parafialne w dniach 25, 26, 27 marca. Ze względu na pandemię uznaliśmy wraz z misjonarzami, że forma bezpośrednich przygotowań do Misji Świętych przy dużej nieobecności wielu parafian w kościele, będzie lepsza. Misje Święte będą więc miały charakter dwuetapowy: pierwszy – przygotowawczy, drugi – właściwy czas misji. Te rekolekcje traktujemy jako przygotowanie do misji.

6. Prosimy przedstawicieli poszczególnych miejscowości o zbiórkę funduszy na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed poranną Mszą Świętą, a po południu od 17:30. W piątek, jak zwykle o 17:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę o 7:00 Msza Święta w intencji Kół Żywego Różańca, a po Mszy odmówimy wspólnie część Różańca. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w nurt modlitwy różańcowej. Intencja papieska na miesiąc marzec: „Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym”.

Prosimy także o zgłaszanie się tych chorych, którzy, mimo pandemii, chcą przyjąć w domu księdza z posługą sakramentalną. Do chorych pójdziemy w piątek od godz. 9:00.

9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego (numer marcowy). W dzisiejszym numerze GN in. o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw.

10. Dziękujemy bardzo za przygotowanie kościoła na niedzielę parafianom z Żelaznej. Za tydzień zapraszamy do pomocy parafian z Krężel Kolonii.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Agnieszkę Taraszewską. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.