14 luty 2021 – Ogłoszenia parafialne

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy intensywny czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych – Wielki Post. Msze Święte w Środę Popielcową z posypaniem popiołem na znak pokuty o godz. 10:00,17:00,18:00 i 20:00 (nie ma Mszy o 7:00). Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

2. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 19:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedzielę o godz. 17:15, przed Mszą Świętą wieczorną. Za udział w Gorzkich Żalach i za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 19 lutego, przeżywamy Dzień modlitwy wynagradzającej i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez osoby duchowne. W związku z tym nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 19:00 będzie odprawiane w tej intencji.

4. Zespół Parafialny CARITAS zwraca się z prośbą do Parafian o przekazywanie 1 % podatku należnego za 2020 rok na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej z podaniem celu szczegółowego – dla CARITAS CHYNÓW:

w pkt.132 należy wpisać numer KRS: 0000225750

w pkt. 133 wpisujemy kwotę 1% podatku

w pkt. 134 wpisać: PZC w parafii CHYNÓW

w pkt. 135 koniecznie zaznaczyć: x

5. Przypominamy, że w każdy trzeci piątek miesiąca jest Msza Święta zbiorowa do Bożego Miłosierdzia, możemy modlić się w naszych bieżących sprawach, o uzdrowienie, pomoc w problemach, jakie nas spotykają. Natomiast w każdy piątek o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. Dziękujemy bardzo za przygotowanie kościoła na niedzielę parafianom z Gaju Żelechowskiego (przy szosie). Za tydzień zapraszamy parafian także z Gaju Żelechowskiego, ale z Winiar.

7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Warszawie.

8. W połowie marca, w związku z przeżywanym w Kościele Rokiem Św. Józefa, redakcja Gościa Niedzielnego chce dołączyć do sprzedaży książeczkę o św. Józefie (cena 9 zł). Chętnych do jej zakupu prosimy zgłosić w zakrystii, abyśmy mogli zamówić odpowiednią ilość.

Modlitwa w intencji Misji Świętych