Ogłoszenia parafialne – 31 stycznia 2021 r.

1. We wtorek, 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, podczas którego błogosławimy gromnice, a także obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to szczególna okazja do wyrażenia dziękczynienia dobremu Bogu za powołania do życia zakonnego i modlitwy o nowe powołania. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Przeprowadzona tego dnia zbiórka na tacę przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

2. Rozpoczynamy kolejny cykl spotkań dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. W lutym poświęcenie książeczek. Spotykamy się w według następującego porządku na Mszy Świętej o 18:00:
01.02. Chynów – klasa 3a
03.02. Chynów – cd. klasa 3a i klasa 3b
04.02. Chynów – cd. klasa 3b
08.02. Sułkowice – część 1
09.02. Sułkowice – część 2
10.02. Zalesie – klasa 3

3. Skończyliśmy nietypową kolędę. Dziękujemy za podjęty wysiłek dotarcia do kościoła w tygodniu. Mamy nadzieję, że był to czas inspirujący do przemyśleń. Niestety, nie udało nam się odwiedzić osób starszych i chorych, a także tych, których zazwyczaj nie widzimy w kościele. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze możliwa wizyta duszpasterska na tzw. „zaproszenie”.
Przypomnimy o tym w ogłoszeniach, jak tylko pojawi się taka możliwość.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed poranną Mszą Świętą, a po południu od 17:30. W piątek, jak zwykle o 17:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę o 7:00 Msza Święta w intencji Kół Żywego Różańca, a po Mszy odmówimy wspólnie część Różańca. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w nurt
modlitwy różańcowej. Intencja papieska na miesiąc luty: „Módlmy się w intencji kobiet — ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane”.

5. Prosimy także o zgłaszanie się tych chorych, którzy, mimo pandemii, chcą przyjąć w domu księdza z posługą sakramentalną. Do chorych pójdziemy w piątek od godz. 9:00.

6. W przyszłym tygodniu, w 1 niedzielę miesiąca, tzw. taca gospodarcza.

7. W parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii (ul. bł. ks. Zygmunta Sejny 2) kurs przedmałżeński rozpocznie się 8 kwietnia w czwartek o godz. 19:00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

8. Dziękujemy bardzo za przygotowanie kościoła na niedzielę parafianom z Sułkowic: bloki z Jarzębiny 38, 39, 40 i z Cyprysowej 36. Za tydzień zapraszamy parafian z Hipolitowa. Zapraszamy także służbę liturgiczną i ludzi dobrej woli w środę do zdjęcia dekoracji świątecznych w kościele.

9. Intencje na nadchodzący tydzień wywieszone są w gablotce i na stronie internetowej.

10. Poza Gościem niedzielnym można dziś nabyć lutowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do lektury.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Halinę Najder, + Annę Motyl, + Genowefę Kuśmider. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Modlitwa w intencji Misji Świętych