Ogłoszenia parafialne – 6 grudnia 2020

 1. Mamy przed sobą Misje Święte (już niedługo: 21-28 marca 2021), dlatego też tradycyjne rekolekcje adwentowe będą oparte głównie na 40-godzinnym nabożeństwie, podczas którego będziemy mogli skorzystać z sakramentu pokuty (18-19 grudnia, piątek i sobota). W tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie (przed każdą Mszą Świętą, a jeżeli będzie potrzeba i po Mszy Świętej). Zachęcamy też do udziału we Mszy Świętej w dni powszednie, zwłaszcza w roratach. Na nowej stronie parafialnej (parafia-chynow.mkw.pl) jest podstrona „rekolekcje” i tam znajdziemy rozważania, które pomogą nam w duchowym przygotowaniu się do świąt. Przypominamy także, że w każdą niedzielę przed sumą (o 12:15) prowadzony jest krótki wykład Katechizmu Kościoła Katolickiego. Korzystajmy z różnych środków, jakie mamy w zasięgu ręki. Rodziny, które nie boją się internetu, mogą skorzystać z przygotowań adwentowych zaproponowanych na stronie holyweek.pl

Pamiętajmy, że dyspensa, której udzielił nam Kard. Kazimierz Nycz nie oznacza zakazu pójścia na Mszę Świętą. Korzystnie z dyspensy jest przywilejem, a nie obowiązkiem i powinno się odbywać po głębszym namyśle.

 1. We wtorek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o 7:00 i 18:00.
 2. Zapraszamy na modlitwę w dni powszednie kolejną grupę dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. W tym tygodniu na Msze Święte o godz. 18:00 z poświęceniem medalika w dniach 7, 8 i 9 grudnia zapraszamy dzieci z Zalesia.
 3. Dzisiaj pierwszy raz po przerwie transmisja on-line Mszy Świętych: o 9:30 specjalnie z myślą o dzieciach i o godz. 12:30.
 4. Tradycyjnie poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są dla naszego organisty.
 5. Zapraszamy chętnych do pomocy w tworzeniu dekoracji świątecznych (girlandów z gałązek świerkowych). Jeśli ktoś może przynieść trochę gałązek świerkowych będziemy wdzięczni.
 6. Jak co roku bardzo prosimy o przygotowanie świątecznych paczek-prezentów dla najuboższych parafian. Chodzi zwłaszcza o żywność i środki chemiczne. Przy okazji parafialny Caritas zaprasza wolontariuszy, którzy chcieliby włączyć się w działalność Caritasu.
 7. Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła można wrzucić pieniążek do puszki na ten szczytny cel.
 8. Dziękujemy parafianom z Sułkowic, ul. Krótka i Lipowa za przygotowanie kościoła do świętowania Dnia Pańskiego. Do przygotowania kościoła na niedzielę zapraszamy w sobotę parafian z Sułkowic, ul. Kolejowa i Jabłoniowa.
 9.  Dzisiejsza taca, jak zwykle w pierwszą niedzielę miesiąca, jest tzw. tacą gospodarczą. Dziękujemy za wszystkie ofiary, także te, które przelewacie na konto parafialne.
 10.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Jadwigę Petrykowską i + Teresę Ambroziak. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.