1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent, który będziemy przeżywać w innej sytuacji niż zwykle. Izolowani, zamknięci w domach musimy właśnie tam więcej czasu poświęcić na modlitwę, lekturę Pisma Świętego, różaniec i wspólne rozmowy o wierze. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach o godz. 7:00, a zwłaszcza tych, którzy mogą przyjść do kościoła w dzień powszedni zamiast niedzieli. Starajmy się na różne sposoby uczestniczyć we Mszy Świętej.

2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy na Msze Święte w małych grupach w dni powszednie. Poświęcimy medaliki. Zapraszamy najpierw dzieci z Chynowa od poniedziałku 30.11. do piątku 04.12. na Mszę Świętą o godz. 18.00 według następującej kolejności:

– poniedziałek, wtorek i środa  – Chynów klasa 3a,

– czwartek i piątek – Chynów klasa 3b,

– w następnym tygodniu Sułkowice a później Zalesie

Szczegółowe informacje możemy uzyskać na Librusie.

3. Za tydzień uruchamiamy transmisję on-line Mszy Świętych. Pierwsza transmisja o 9:30 specjalnie z myślą o dzieciach. Druga transmisja o godz. 12:30. Przy okazji informujemy, że w związku z modernizacją sieci internetowej w kurii warszawskiej nazwa strony internetowej naszej parafii została zmieniona nawww.parafia-chynow.mkw.pl i tym samym uległa zmianie szata graficzna strony.

4. Tradycyjnie poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są dla naszego organisty p. Mieczysława.

5. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca będziemy odwiedzać chorych tylko na zaproszenie. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:30. Zaś w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7:00 Msza Święta w intencji Kół Żywego Różańca, a po Mszy Świętej Różaniec.

6. Dziękujemy parafianom z Sułkowic, ul. Wąska i Długa za przygotowanie kościoła do świętowania Dnia Pańskiego. Za tydzień do przygotowania kościoła na niedzielę zapraszamy parafian z Sułkowic, ul. Krótka i Lipowa.

7. Intencje na nadchodzący tydzień wywieszone są w gablotce i na stronie internetowej.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu niedzielnym kalendarz ścienny na 2021 r. Można jeszcze nabyć grudniowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej

+ Wojciecha Czyżniaka,

+Aleksandrę Petryka,

+ Roberta Dąbrowskiego i

+Bolesława Pielaszka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.